חניית רכבים משני צידי הכביש

הירש חגית 6001769 • 25/10/2017 כניסות

שלום לכולם,

לאחרונה התבשרנו כי בוועד הוחלט, למען הסדר הטוב, ולנוחות הנהגים, תותר החניה בהרחבה רק בצידו האחד של הכביש. אני בעד. הרי זה בסך הכל עוד מספר צעדים בחציית הכביש. אבל, החנתי עד היום את אחת ממכוניותי בצידו "האסור" של הכביש מסיבה, וזה המקום לשתפה:

כולנו רואים מפעם לפעם את שעיטת המכוניות ב60,70,ואפילו 80 קמ"ש בהרחבה. נכון, רובינו משתדלים להאט, מודעים לילדים המשחקים מסביב או רוכבים על אופניים. זה בעיקר אנשים מחוץ לישוב- קבלנים או עובדים אחרים שעוברים במהירות בהרחבה, ואין מכשול ראוי שיתחשבו בו להאט את מהירות נהיגתם.

הטלוליות- בדרך כלל, לא מאטות את "כבדי הרגל" (המכוניות במאה ה21 עוברות מעליהם בריחוף).

הילדים המשחקים בגן השעשועים ובסביבתו- גם הם בני 5-8, בגובה פחות ממטר, לא מהווים לצערי מכשול בו מתחשבים אותם ממהרים.

מצאתי אם כן, כבר לפני שנים, שהדבר היחידי שמאט מכוניות ממהרות הוא חניה בשני צידי הדרך, ובזה הם בהחלט מתחשבים. זה מאט אותם, טוב. רק חבל שהם מתרגזים, האטת רכבם הוא בראש ובריאשונה לביטחון ילדינו.

כמו כן, בתי בצעירותה, כבר רצה פעם בהתלהבות החוצה מהבית, ולקח לה עוד שניה להבין ולהסתובב כשכבר הייתה מטר בתוך הכביש.. לולא מכוניתי שעמדה שם (וחסמה מטר וחצי לתוך הכביש), עלול המצב היה להיות מסוכן.

כבר ראיתי לא מעט "כמעטים" בעיקול, ליד גן המשחקים בהרחבה. עצירות פתאומיות בחריקת בלמים של נהגים שנסעו מהר מידי ללא התחשבות בילדים המשחקים שם, או שרק בשניה האחרונה הבחינו בילד חוצה במעבר החציה הדהוי שם.

בואו ניהיה הוגנים, אותם נהגים מהירים לא היו נוהגים כך בכבישי העיר הצרים, כי לעיתים חונים שם משני צידי הכביש, וגם כי קיימת אכיפה אמיתית, ויודע כל ממהר שאם יסע 80 קמ"ש בעיר- יאבד את רישיונו.

אז נכון, אנחנו לא עיר,אבל כל עוד לא קיימת אכיפה למהירות הנהיגה בישוב, מכשולים כחנייה משני הצדדים נכנסים לריק זה.

בשימחה אחנה את מכוניתי בצידו השני של הכביש, ואתחיל בכך היום. אך חושש אני, כי ללא מכשול המאט את המכוניות או אכיפה ראויה, יסכן הדבר עוד יותר את ילדיינו.  אחרי הכל, ללא "המכשול" אפשר יהיה לנסוע יותר מהר, ולהיות ערניים פחות. ומכך אני מאוד מודאג.

 חניה בצד אחד בלבד זה נחמד, אך ללא מענה אמיתי לאכיפת המהירות, גובר הסיכון לשלום ילדינו. לדעתי, רק לאחר פתרון יעיל להגבלת מהירות הנהיגה יהיה נכון להזיז "מכשולים" לצד השני של הכביש.      

 

בברכה,

חגי הירש

 

 

 

הודעות בנושא זה