לחץ כאן לעריכת הכותרת

משולחן הוועד • 29/7/2018 כניסות

קבצים מצורפים:

צומת עילוט ציפורי 2

27.07.18

הנדון: צומת עילוט/ ציפורי

ביום שישי ה 13.07.18 הופתענו כולנו, תושבי ציפורי וגם בכירי המועצה מפתיחת הצומת בעילוט, בתצורתה הנוכחית.

מבנה הצומת המרומזרת שהוקמה מקפח את תושבי ציפורי ביחס לעילוט ובכלל.

קדמו לפתיחת הצומת דיונים מרתונים שניהלנו מול נתיבי ישראל, יחד עם ראש המועצה ומהנדס המועצה, בניסיון למצוא אלטרנטיבה לצומת שלא תפגע בתושבי המושב.

פתרונות ישימים שהצענו נדחו ע"י נתיבי ישראל ו... בעיצומו של המו"מ, באישון לילה, נפתחה הצומת הקלוקלת, על אפנו וחמתנו.

יצרנו מיד קשר עם מנהל הפרויקט, מטעם נתיבי ישראל, וראש המועצה והודענו שאין שום סיכוי שנסכים לצומת בתצורתה הנוכחית ובכוונתנו לאסוף את כל תושבי ציפורי לפגישת חירום כדי להתחיל לנקוט באמצעים דרסטיים, כולל פניה לכל אמצעי התקשורת ואם ניאלץ, גם נחסום את הצומת.

הלחץ האינטנסיבי השפיע ונתיבי ישראל תכננו "עקב הלחץ מהיישוב...", פתיחת אפשרות כניסה לציפורי מכיוון נצרת, ללא רמזור. אופציה שנשללה לפני כן על הסף.

תשופר גם היציאה מעילוט לכיוון ציפורי, לבאים מחיפה, ע"י פתיחת נתיב נוסף לפניה ימינה מעילוט והורדת העומס מהנתיב הישר לציפורי.

אייל בצר, ראש המועצה, הטיל את כל כובד משקלו לזירוז היישום של הפתרון. הוא הגיע למקום וכשראה את מה שקורה בצומת, הבטיח שלא ירפה עד לתיקון המעוות.

אתמול, יום חמישי ה 26.07.18, הודיע לנו אייל בצר שמנהל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, חתם באופן אישי על התכנית לשדרוג הצומת. הביצוע בשבועות הקרובים.

כל התלונות הנוספות שנכתבו ע"י תושבים מהיישוב, נקראו במלוא תשומת הלב וכבר עובדים על ביצוען, ראו את השביל שהוכן להולכי רגל בצד הכביש.

הערה: פתיחת הפניה שמאלה לבאים מחיפה, צפויה להתבצע בעוד מספר חודשים, עם השלמת קטע הכביש מכיכר המבואות לכיכר בעילוט וביטול צומת המבואות.

אנו, כל תושבי ציפורי, נעמוד ביחד על המשמר ונוודא שלא יקופחו זכויותינו.

אנחנו נראה, שגם אם אנו יישוב קטן, כפי שהתבטא באחת הפגישות מנהל הפרויקט, נדע, אם יעלה הצורך, לזעזע את אמות הסיפים.

שבוע טוב,

וועד ההנהלה