עדכונים מתנועת המושבים

תנועת המושבים • 4/10/2017 כניסות

אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן

תנועת המושבים מאחלת לך ולבני משפחתך
חג סוכות שמח!

 

שיהיה חג אסיף שמח,
חג של התחדשות עם שנה חדשה.
חג של משפחתיות, אחווה והמון "ביחד".

"למען ידעו דורותיכם כי בסוכות הושבתי את בני ישראל בהוציאי אותם מארץ מצרים"

 

עדכונים מתנועת המושבים


הועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום:
"מחברים בין מיזם במושב לבין יזם"
כ- 300 חברי מושבים הגיעו אמש לוועידה הכלכלית של תנועת המושבים באזור הדרום שהתקיימה במועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר בוועידה הראשונה מסוגה שמטרתה ליצור חיבור בין מיזם במושב לבין יזם. במסגרת הערב התקיים פאנל מעניין בנושא שיתופי פעולה כלכליים – פוטנציאל והזדמנות. את הועידה יזם והפיק רכז הדרום של תנועת המושבים, מאיר צפרירי.

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור שפתח את הערב אמר: "הפעילות הכלכלית במושב היא משמעותית, הן בנחלות והן באגודה. הדרך שלנו לקדם את האגודה היא קודם כל ברצון ובקבלת ההחלטה של האגודה להקים מיזם כלכלי משותף. קיימים מושבים רבים שעושים מיזמים כלכליים משותפים בהצלחה יוצאת מן הכלל וזאת כדי לייצר הכנסות נוספות למושב ולחבריו. אני שמח שתנועת המושבים מעוררת את הנושא ומובילה אותו. אנחנו כאן בכדי להיות לכם לעזר, לעזור לכם לתכנן בכדי לתמוך בכם עם כלכלנים ועם ליווי מקצועי בנושא הקרקעות, החקלאות והפעילות הלא חקלאית כדי שהדברים ייעשו בצורה מידתית ומותאמת למושב.
המציאות כיום היא ברורה, יש פחות חקלאים ואנחנו רוצים שאנשים יעבדו במושב ולא בערים ליד. אני קורא לכם להרים את הכפפה, לקבל החלטה ולפתוח בפניכם אפשרויות ומיזמים למושבים".

לקריאת הידיעה המלאה
כנס הנהגות המושבים 2017 יוצא לדרך!

הסמינר יתקיים ב-14-16.11 במלון המלך שלמה לאילת

לתכנית הכנס המלאה

להרשמה

 
המשלחת הייצוגית של תנועת המושבים לפולין , "תנועה מסע" יוצאת לדרך!
 
תנועת המושבים מוציאה זו השנה השביעית משלחת ייצוגית לפולין, "תנועה במסע".
המשלחת הינה מתהליך מתמשך של עיסוק בנושא משואה לתקומה, תוך חיבור משמעותי למרחב הכפרי כולו.
במסגרת המסע מקדישה התנועה פרק משמעותי להיכרות עם העולם היהודי תרבותי שהיה ואיננו זאת אל מול חשיבה עמוקה של הקשר בין ההתיישבות לשואה, של חיזוק קהילות המושבים והחיבור האישי אל ההתיישבות והמושבים בארץ.
המסע מיועד לצעירים ולמבוגרים, מושבניקים או מההתיישבות העובדת ובמסגרתו יתקיימו מפגשי הכנה, סיורים וסמינר ייחודי.
המסע צפוי להתקיים השנה בתאריכים - 26.2.18-5.3.18.
לפרטים נוספים ולהרשמה – אתר תנועת המושבים או אגף חברה וקהילה: 03-6086309.

קול קורא - תנועה במסע

סרטון - המסע לפולין 2017
 
!אגף חברה וקהילה של תנועת המושבים לא נח לרגע
קורס נאמני ספרייה במרחב הכפרי
 
תנועת המושבים מזמינה אתכם, אנשי הספריות במושבים, המעוניינים להקים ספריות, הרוצים להרחיב את סט היכולות בניהול הספרייה, בסידור אוסף הספרים ובמפגש עם קהל הקוראים לקורס נאמני ספריה במרחב הכפרי

הקורס יעסוק בהיבטים שונים מחיי הספרייה הציבורית – תפעול, קטלוג, ניהול, שיווק, פרסום וגם עיסוק בספרות ותרבות. הקורס הינו בן שמונה מפגשים ויתקיים בבית תנועת המושבים בתל אביב.

לפרטים ולהרשמה: לירז רם 03-6086309 050-4408680 יהודה אלטון 052-2742821
קורס נאמני תיעוד וארכיון במושבים
יוצא לדרך!


קורס נאמני תיעוד וארכיון במושבים הינו הקורס השביעי שהתנועה מקיימת זאת לנוכח הצורך ההולך ומתחזק במתן כלים מקצועיים לאנשי מפתח בקהילה בתחומים של תיעוד, איסוף, שימור מידע ומורשת היישוב.

תנועת המושבים רואה בבניית הארכיונים במושבים כחשיבות עליונה באשר לשימור המורשת יישובי התנועה בדגש על שמירת הצביון הכפרי של היישובים, הכרה וכבוד לשורשיה וזאת תוך חיזוק ופיתוח התרבות הקהילתית.
הקורס צפוי להיפתח ב- 31.10 בבית תנועת המושבים בתל אביב.
 
נשארו מקומות ספורים בלבד. לפרטים ולהרשמה: 03-6086309. 

 
בני המושבים: "יוצרים תכנית הדרכה חדשה"
כ- 300 גרעינרים, מד"בים, רכזים, ועדות נוער, נציגים מתנועת המושבים, מנהלי מחלקות נוער, בוגרי תנועה וחניכים הגיעו לכנס השקה של תכנית ההדרכה החדשה של בני המושבים. מדובר בכנס המהווה את תחילתה של דרך משותפת ביצירת תכנית ההדרכה החדשה של בני המושבים. בחלק הראשון של הכנס הוצג השלד של תוכנית ההדרכה החדשה של התנועה ובחלק השני התקיימו מעגלי שיח שהעלו תגובות, שאלות ודיוקים לתוכנית. תוכנית ההדרכה החדשה תהיה מחוברת לשיאים הקהילתיים ביישוב, לערכי הליבה של התנועה ולשפה החקלאית.
חלקי התכנית יקראו מעתה "תלמים", כל תלם הוא תקופה בשנה בו יש פעילות שיא בקהילה ובפעילות הקינית.
התכנית תבנה במהלך השנה בהובלת צוותים מעורבים מהשטח ותצא לאור בשנת הפעילות הבאה.
בכנס לקח חלק מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור אשר פתח את האירוע ובירך את המשתתפים.
מנהלת בני המושבים, שירי ארדיטי נחום אמרה: "תכנית ההדרכה החדשה היא תוצר של תהליך העמקת הזהות התנועתית אשר קורה בשנים האחרונות. בניית התכנית החדשה היא הזדמנות ליצירה משותפת עם האנשים בשטח והחברים בתנועה, הזדמנות להיעזר בניסיון, ברעיונות ובכישורים בכדי ליצור את מערך ההדרכה הרלוונטי ביותר לחניכינו. אני מודה למאות האנשים שהגיעו". 
מושב שדה יעקב חוגג 90
בתערוכה חקלאית מיוחדת

 
מושב שדה יעקב חגג החודש 90 שנה בסדרה של אירועים לתושבי המושב. במסגרת החגיגות נכתב ספר על תולדות המושב ונערכו אירועים רבים ושונים: מסלול בוץ אתגרי- מסלול החלוצים, חדר בריחה בנושא הצלת ההתיישבות בשייח אבריק, פרויקט מיוחד ומרגש של שחזור תמונות ישנות, שבת קהילה, צביעת קיר הכניסה למושב, והאירוע המרכזי- מחזמר מקורי בהשתתפות חברי המושב ותצוגה חקלאית - "תשעים שנה של חקלאות- מאז ועד היום".
התערוכה החקלאית הייתה מיוחדת והורכבה  מענפי החקלאות השונים המתקיימים במושב, כשבכל אחד מהם הוצגו כלי עבודה וכלים חקלאיים- מימי העבודה הידנית ועד לכלים החדישים והמתקדמים ביותר. מארגני התערוכה: "התערוכה הוקדשה בכבוד, בהוקרה ובאהבה גדולה לחקלאות ולחקלאים בכלל, ולחקלאי שדה יעקב- חמישה דורות!- בפרט. בשם כל תושבי שדה יעקב אנחנו מודים על הטוב שנפל בחלקנו ועל הזכות להיות חלק מהנס הזה. אנחנו מברכים את כולם בשנה טובה, ועוד שנים רבות וטובות של עשיה, שגשוג ופריחה". 
מצלמים חקלאות -
התמונה השבועית של צלמת החקלאות מרינה פורמן לוי


לפרטים נוספים לגבי צילומים ותערוכות ניתן לפנות למרינה: 052-3741716
יום עיון ליועצות המרחב הכפרי
 
היחידה לשוויון מגדרי במרחב הכפרי קיימה את יום העיון השלישי ליועצות במרחב הכפרי. את היום פתחה העיתונאית הכלכלית, טלי חירותי סובר בהרצאה על גברים , נשים והכלכלה שביניהם במסגרתה סקרה את ההבדלים בין תעסוקת גברים ונשים מאז תקופת המערות ועד היום. את ההרצאה המשיכו נציגות עמותת נט"ע עמותה אשר הוקמה במטרה לסייע לנשים לממש את שאיפותיהן המקצועיות, ולהצליח בעולם העבודה.
 
מנהלת היחידה לשוויון מגדרי במרחב הכפרי, הילית בן צבי אמרה: "אנו ממשיכים לעסוק בעולם המורכב של נשים וקריירה בכדי לתת כלים לבניית התכנית השנתית. ברגע שהיועצות ידעו מה עומד לרשותן הן תוכלנה לתת תשובות לבקשות בשטח המועצה".
מה הקשר בין הופעות מוזלות, רכב בהנחה או חופשות במחיר מיוחד?

תנועת המושבים באמצעות מבט מושבים ומועדון הצרכנות, משקארד החלו בשיתוף פעולה להנפקת כרטיס חבר מועדון צרכנות לחברי המושבים.
הכרטיס הינו בלעדי לתושבי המושבים והקיבוצים ומעניק לכלל חבריו הטבות, מבצעים והנחות באלפי בתי עסק ומבצעים מסובסדים.

תנועת המושבים מאחלת לך ולבני משפחתך
שנה טובה ומוצלחת!

 
דפנה כהן-נוריאל | Israel | 050-8482856
נשלח באמצעות תוכנת ActiveTrail