יניב טמרסון ז"ל

יזכור • 18/5/2017 כניסות

בן איזבלה ורוני, אח לברוך ואבי. נולד ביום י''ז בחשוון תשמ''ה (12.11.1984) במושב ציפורי שבעמק יזרעאל, לאחת המשפחות הוותיקות והמוערכות שביישוב.

יניב התגייס לצה''ל ב-11.10.2004, יצא לטירונות כלל צה''לית, והוצב בחיל החימוש. הוא סיים בהצטיינות כמה קורסים מקצועיים, ומונה לתפקיד הנחשב של מדריך טילי נ''ט בבה''ד (בסיס הדרכה) 20.

אלא שגם בתפקידו היוקרתי, חש יניב כי אינו תורם מספיק, ודעתו לא נחה עליו. בדרך-לא-דרך, נחוש להשיג את המטרה, עשה יניב הכול כדי להעלות את הפרופיל הרפואי, ולממש את חלומו – לשרת כלוחם בשריון. חזר יניב לנקודת ההתחלה: הוא יצא לטירונות קרבית, ביצע מסלול בגדוד 9, והשלים בהצלחה קורס מט''קים (מפקדי טנקים). בתום הקורס הגיע לגדוד 52 – גדוד ''הבוקעים'', והוצב בפלוגה ו' – ''ומפיר אימפריה''.

ביום שישי 11.8.2006 הגיע יניב למקום עבודה של אימו בטבעון, בפעם האחרונה, לאחר חמישה שבועות שבהם לא היה בבית. הוא בא לזמן קצר, רק כדי לומר שלום, קודם לכן ביקר את מפקדו רון ויינריך הפצוע בבית החולים רמב''ם ופגש חברים.

בערב שבת, כ-7 שעות לפני נפילתו בקרב, התקשר יניב טלפונית לאביו לברכו, ליום הולדתו הארבעים ושבעה, והסביר שלא יהיה זמין בימים הקרובים. רוני היה מודאג ותחושותיו קשות. ''אחרי השיחה הרגשתי שמשהו רע יקרה,'' הוא משחזר. ''הבנתי שהוא נכנס ללחימה בעומק השטח הלבנוני. גם בימים שקדמו לכך הוא נכנס ויצא, אבל הפעם הייתה לי תחושה קשה.''

יניב נפל בקרב בכפר קנטרה שבדרום לבנון ביום י''ח באב תשס''ו (12.8.2006), בעת שטיל שירה החזבאללה פגע בטנק שפיקד עליו. היה זה יום הולדתו של רוני אביו, בעצמו בן שכול לאב שנפל בעת שירותו הצבאי בחיל האוויר, כשהיה בן ארבעים ושש בלבד.

''כמו תמיד ביקשתי ממנו שישמור על עצמו,'' סיפר רוני בדמעות על שיחתו האחרונה עם יניב, ''וזו המתנה שקיבלתי ליום ההולדת שלי.'' יניב הובא למנוחות בבית העלמין שבמושב ציפורי. הניח אחריו הורים ושני אחים. לאחר נפילתו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

http://www.saluki06.org/#!-/c18fu

קישור לקהילת המנחמים של יניב

קישור לדף הנופל

יהי זכרון ברוך

3.JPG I0D2.JPG FH21DD2VjvE4